Kurcz powiek a odpowiednia terapia

Witam, moja mama sie leczy na kurcz powiek u neurologa dostaje zastrzyki z botoksem w zeszlym tygodniu byla na ostrzykiwaniu botoksem w lewym oku opadala powieka od zeszlego tygodnia od tamtego czasu powieka prawie cala opadla czy jest na to jakis ratunek operacja plastyczna co kolwiek zeby byly efekty poprawy i jaki koszt jest takiej operacji

Czasami w wyniku podania toksyny botulinowej może się zdarzyć, że powieka opada albo odwrotnie nie zamyka się. Mówiąc w skrócie jest to skutkiem "przepłynięcia niewielkiej ilości toksyny do innego mięśnia". Proszę się nie niepokoić, działanie toksyny jest ograniczone w czasie i zawsze przemija. Opadanie powieki też ustąpi. Jakakolwiek ingerencja może spowodować wiele szkód ponieważ zaburzona w wyniku operacji "równowaga mięśniowa" pozostanie gdy działanie toksyny ustąpi.
Cierpliwości.
Jeżeli opadanie powieki będzie się utrzymywać dłużej niż działanie toksyny wskazane jest wykonanie diagnostyki w kierunku miastenii

Jesli toksyna jest podana we właściwe miejsce i właściwej ilości nie powinno się zdażyć opadnięcie powieki. Jesli już do tego dojdzie, najczęściej jest to efekt przemijający, ale stopniowe wycofywanie się tego niepożądanego działania zaczyna się najwcześniej po 2 miesiącach. Dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość, ponieważ nie ma żadnej metody na szybszą likwidację tego problemu.