Kwasica metaboliczna a uszkodzenie nerwów

Witam moja mama ma 63 lata i choroje .od roku na kwaśice metaboliczna uszkodzenie nerwó w nogach na palcach rąg czy z tego wyjdzie jak dlugo twa takie lecznie jest pid stala opieka neurologa??

Kwasica nie jest chorobą samą w sobie a konsekwencją choroby, która powoduje zaburzenia równowagi kwasowo- zasadowej i doprowadza do kwasicy.
Rokowania co do polineuropatii, bo chyba o to Pani pyta zależą od jej przyczyny i właściwego leczenia.