Naczyniopochodne uszkodzenie mózgu, nadciśnienie tętnicze, infekcja dróg moczowych

Witam moja mama 73 l rozpoznanie przy wypisie:169.3 Naczyniopochodne uszkodzenie mózgu,nadciśnienie tętnicze,infekcja dróg moczowych,stan po udarze pnia mózgu,zespół otępienny w st.umiark.Mama jest na rehabilitacji stan wciąż się pogarsza,poważne zaburzenia równowagi,ogromne problemy z chodzeniem,zaburzenia koncentracji,utrata apetytu,omamy,płacz(wszystko bardzo szybko postępuje,poczatek od.ok. 20 maj tego roku)nie wiem co robić,jak można jej pomóc???przyjmuje ogromną ilość leków.proszę o odp.mk

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani mama wymaga stałej opieki specjalisty neurologa. Tym bardziej jeśli jej stan się pogarsza. Warto jednak pamiętać jak ciężkim schorzeniem jest stan po udarze pnia mózgu. O szczegółach dotyczących dalszego leczenia proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym leczenie Pani mamy.

Proszę skonsultować się z lekarzem, częściowo stan Mamy może być związany z przebytym udarem (głównie lokalizacją), częściowo może wynikać z leków. Tylko lekarz może to zweryfikować.