Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łagodny przerost prostaty i ucisk na pęcherz moczowy

Proszę mi powiedzieć jakie są skuteczne ( radykalne też ) metody leczenia związane z łagodnym przerostem prostaty który powoduje ucisk na pęcherz moczowy ( częste mikcje.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry,
Pojęcie - ucisk - którego Pan użył nie jest trafione Porównałbym raczej gruczoł krokowy do wentyla w piłce Jeżeli powietrze nie może przepłynąć przez za ciasny wentyl to rozciąga gumę i zalega. Cały aparat nie działa poprawnie. Nazywa się to przeszkodą podpęcherzową. Zabiegi są różne i bardzo ważna jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta

Zabieg chirurgiczny - Adenomectomia ( gruczolaki o obiętości powyżej 70 ml)
Zabieg endoskopowy -TURP ( obietość poniżej 70ml)
jest to duże uproszczenie radzę udać się do specjalisty
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy