Łagodny przerost prostaty i ucisk na pęcherz moczowy

Proszę mi powiedzieć jakie są skuteczne ( radykalne też ) metody leczenia związane z łagodnym przerostem prostaty który powoduje ucisk na pęcherz moczowy ( częste mikcje.

Dzień dobry,
Pojęcie - ucisk - którego Pan użył nie jest trafione Porównałbym raczej gruczoł krokowy do wentyla w piłce Jeżeli powietrze nie może przepłynąć przez za ciasny wentyl to rozciąga gumę i zalega. Cały aparat nie działa poprawnie. Nazywa się to przeszkodą podpęcherzową. Zabiegi są różne i bardzo ważna jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta

Zabieg chirurgiczny - Adenomectomia ( gruczolaki o obiętości powyżej 70 ml)
Zabieg endoskopowy -TURP ( obietość poniżej 70ml)
jest to duże uproszczenie radzę udać się do specjalisty
pozdrawiam