Laparoskopia jajnika a starania o dziecko

Witam!Odebrałam dziś wynik ze szpitala i nie wiem co oznacza?Miesiąc temu miałam robioną laparoskopie i pobrali mi wycinek z lewego jajnika-w rozpoznaniu napisano;'Fragmenty tkanki włóknistej z licznymi hemosyderofagami'.Z mężem staramy się o dziecko od dłuższego czasu i martwi mnie ten zwrot.

Aleksander Ropielewski

Hemosyderofagi to makrofagi, które zawierają hemosyderynę. Wynik oznacza, że usunięto tkankę nieczynną hormonalnie, która nie miała funkcji jajnika. Do jej przekształcenia mogło dojść w wyniku zapalenia lub krwotoku.