Laparoskopia pęcherzyka żółciowego u 35-latki

Mam miec laparoskopowe wycinanie pecherzyka zolciowego. Wczoraj bylam ustalic termin w szpitalu jednak lekarz nie byl zbyt przyjazny i balam sie zapytac jak to wyglada, moze ktos mi odpowie na to pytanie?

Witam. Zabieg przeprowadza się poprzez zwykle 3 otworki w powłokach, przez które wprowadza się do jamy otrzewnej optykę oraz 2 narzędzia operacyjne. Jamę otrzewnej wypełnia się gazem w celu umożliwienia oglądu narządów. Po operacji pozostają niewielkie ranki zamknięte szwami. Sądzę iż nie potrzebuje Pani innych informacji z techniki operacyjnej :)