Laparoskopowa cholecystektomia i wskazania do wizyty u onkologa

witam.5grudnia tego roku przeszłam zabieg:laparoskopową cholecystektomie,za 3 tyg mam zgłosić się na kontrol i odczytanie wyniku u onkologa.jestem zdziwiona,że u takiego lekarza,więc czy jest podejrzenie,że mogę być chora na nowotwór??? dużo moich znajomych przeszło taki sam zabieg ale nikt nie czekał na podobny wynik,ja nawet nie dostałam kamieni jak wszyscy którzy mieli ten sam zabieg co ja.bardzo proszę o odpowiedz,dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Każdy usunięty przez chirurga pęcherzy żółciowy jest badany histopatologicznie. Na wynik zawsze natomiast się czeka około 2 tygodni. Jeśli Pani po wynik ma się zgłosić do onkologa, być może pęcherzyk był podejrzany o zmiany nowotworowe. Póki co proszę cierpliwie poczekać na wyniki.