Ból nerki i wyciek ropy z pępka po zabiegu cholecystektomii laparoskopowej

31.08br.miałam przeprowadzony zabieg cholecystektomi laparoskopowej. Od czasu operacji zaczęły boleć mnie nerki. Chirurg stwierdził, że to pewnie od kręgosłupa, chociaż nigdy nie miałam z nim problemów. Cały czas też ropieje mi z pępka. Chociaż on twierdzi, że to przez przewlekłe zapalenie i kamicę pęcherzyka żółciowego, które wykazało badanie histopatologiczne i nie chce też pobrać wymazu do badań, bo twierdzi, że jeszcze kilka dni i się samo wygoi. Czy słusznie, bo straciłam do nich zaufanie

Jeżeli rana jest nadal brudna i pojawia się w niej treść ropna a efekty leczenia są mizerne, to wypada pobrać wymaz na posiew i antybiogram by włączyć skuteczne leczenie umożliwiające szybki powrót do zdrowia.

Jeżeli rana nie goi sie tak długo , to uwazam , że należy pobrać wymaz, zrobić antybiogram i zastosować leczenie celowane! Decyzja należy jednak do operatora , bo to On wie co robil,co zrobil , i jak należy dalej postępować!!! zż