Czy ten objaw może być spowodowany kamicą pęcherzyka żółciowego?

Witam.Mam rozpoznaną kamice pęcherzyka żółciowego (liczne drobne złogi) bez zapalenia pęcherzyka żółciowego,ponadto zapalenie żołądka nie określone,gastropatia i refluks żółci. Objaw z którym nie mogę sobie poradzić to ciągłe puste odbijanie do tego stopnia ze nie moge spać.Moje pytanie: Czy ten objaw może być przez kamice pęcherzyka żółciowego?-Dodam że nic mnie nie boli i w rozpoznaniu nie ma zapalenia pęcherzyka żółciowego. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

Taki objaw najpewniej wynika z zapalenia żołądka. Zakładam, że przebył Pan gastroskopie, w czasie której rozpoznano gastropatię i najpewniej zalegającą żółć w żołądku. Warto rozważyć ograniczenie podaży tłuszczów w diecie, wyższe uniesienie wezgłowia łóżka i weryfikację jadłospisu. Powinien wykluczyć Pan kawę, napoje gazowane. Warto podjąć próbę odstawienia zbóż i produktów mlecznych- jeżeli objawy ustąpią, znajdzie Pan przyczynę dolegliwości (nietolerancja pokarmowa). Jeśli jest Pan palaczem, konieczne będzie rzucenie papierosów.