Czy ropa przy pępku może oznaczać otworzenie się rany po zabiegu laparoskopowym?

Witam. Zauważyłam dziś u siebie zastygniętą ropę w brzuchu (pępek) o nieprzyjemnym zapachu. 9 lat temu miałam robiony zabieg metodą laparoskopową ( usunięty pęcherzyk). czy to możliwe żeby rana się otworzyła?

To najczęściej zwykła infekcja skórna, bo pępki z natury są bardzo brudne przed operacją. Jeśli zależy na czasie to: Cipronex 0,5 2 razy dziennie przez 15 dni i po problemie.