Leasio fibroso-cystica

Witam.Mam wynik histopat.z biopsji gruboigł. z rozpoz.Guza-prawa pierś.Ponieważ martwie sie tym w oczekiwaniu na wizyte u onkologa, prosze o ich interpretacje:Opis Makro.:2 wycinki od dł.0,5cm i 1,4cm.Opis Mikro.: LAESIO FIBROSO-CYSTICA(OGNISKA HIPERPAZJI WEWNĄTRZPRZEWODOWEJ(UDH)Z METAPLAZJĄ APOKRYNOWĄ p63+,CK5/6+ Czy mam sie martwić?czy z opisem jw.kwalifikuje sie do chirurg.zabiegu usunięcia Guza?(nie jestem w grupie ryzyka ale guz coraz bardziej odczuwalny i sprawia coraz wiekszy dyskomfort)
ponad rok temu

Wynik nie wskazuje na występowanie nowotworu w zakresie guza piersi. LAESIO FIBROSO-CYSTICA - oznacza uszkodzenie włóknisto-torbielowate, a METAPLAZJĄ APOKRYNOWA to przemiana jednych komórek dojrzałych nabłonkowych w inne dojrzałe typu apokrynowego (gruczołowego). Takie rozpoznanie świadczy o tym, że guz ma podłoże zwyrodnieniowe. Czy kwalifikuje się Pani do zabiegu to zależy od wielkości guza i jej morfologii także w zakresie USG czy też mammografii. Decyzję w tej sprawie powinien podjąć chirurg po analizie wyników wszystkich badań i wskazań klinicznych.