Leczenie astmy

Witam. Mam 16 lat. Za niedługo muszę wybrać lepszą szkołę i postanowiłem iść do szkoły górniczej, ale żebym mógł zjechać na dół, muszę być zdrowy, ale niestety mam astmę i to wyklucza mnie. Mam takie pytanie czy da się astmę wyleczyć lub czy astma sama przechodzi ???
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Astma jest przewlekłą, zapalną chorobą dróg oddechowych. Astmy nie można całkowicie wyleczyć, można jedynie kontrolować jej leczenie zmniejszając przy tym częstość występowania objawów. W trakcie rekrutacji do wymarzonej szkoły będziesz miał przeprowadzone badania kontrolne. Ze względu na chorobę podstawową najprawdopodobniej lekarz nie dopuści Cię do nauki w tej szkole. Niestety nie opisujesz przebiegu swojej choroby, co uniemożliwia pełną ocenę sytaucji. Jeszcze przed egzaminami możesz udać się na konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam.