Leczenie cukrzycy a przyjmowanie białej morwy

mam cukrzycę. Rano 127 po dwóch godz. od śniadania 193. Lekarz przepisał mi METFORMAX SR 500 boję się go brać , bo w działaniach ubocznych występuje kwasica mleczanowa , więc biorę białą morwę. Czytałem o braniu hormonu dehyroepiandrosteronu. Mam 67 lat .Proszę o radę?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli boi się Pani stosować METFORMAX SR 500 może Pani zwrócić się do lekarza z prośbą o przepisanie innego schematu leczenia. Należy jednak pamiętać, że objawy uboczne występują rzadko, a korzyść z przyjmowania leku zgodnie ze wskazaniami jest znacznie większa niż ryzyko działań niepożądanych. Biała morwa i DHEA nie mają potwierdzonej skuteczności w leczeniu cukrzycy. Nie leczona cukrzyca prowadzi do powikłań nerkowych, nerwowych, naczyniowych i uszkodzenia siatkówki. Zachęcam do przyjmowania leku przepisanego przez lekarza lub kontaktu z nim w celu zmiany terapii, na taką, którą będzie Pani w stanie zaakceptować.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski