Leczenie epilepsji a zabiegi laserem frakcyjnym

Trzy lata temu zakonczylam leczenie epilepsji. Ost egg byl nieprawidlowy ale lekarka nie kazala sie tym przejmowac stwierdziła ze "taka moja uroda". Interesuja mnie zabiegi laserem frakcyjnym, a epilepsja jest przeciwskazaniem. Czy dotyczy to rowniez nieaktywnej epilepsji? Bawię się w klubach i migajace swiatlo nie rb mi krzywdy. Chcialabym tez zrb prawo jazdy ale mam watpliwosci czy taka jazda nie moze sprowokowac nawrotu?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa celem kwalifikacji zarówno do zabiegów jak i prowadzenia samochodów.

W przypadku epilepsi należy byc bardzo ostroznym ponieważ nigdy nie wiemy jaki czynnik może wywołać atak.
To, że Pani nie przyjmuje leków nie oznacza że choroba zostąl calkowicie wyleczona. Chyba, że sama diagnoza choroby byla postawiona na wyrost i lekarz prowadzacy sie z niej wycofał. Zabieg laserem frakcyjny z załozenia jest poważna interwencja w skórze i lepiej zachować ostrożność i zamienić go na mniej agresywny zabieg np. peeling lub dermaPen.

Dzień dobry,

polecam wizytę u neurologa - jego pisemna zgoda i tak będzie potrzebna do zabiegów o których Pani myśli.

Pozdrawiam