Leczenie i dieta przy dwóch torbielach w lewym płacie wątroby

USG wykazało: w lewym płacie wątroby dwie torbiele proste śr. 25mm każda. Proszę o informacje jak leczyć i jaką stosować dietę pozdrawiam

Torbiele proste wątroby wymagają obserwacji (kontrolne USG co roku,najlepiej wykonane przez jednego lekarza na tym samym sprzęcie, aby wyniki były porównywalne). Leczenie operacyjne należy rozważyć, gdy torbiele będą szybko rosły i dawały dolegliwości bólowe lub pojawią się wątpliwości co do charakteru zmiany ogniskowej.