Opis badania wątroby, dróg żółciowych i trzustki

Dzień dobry. Dostałam opis badania nastepujący: wątroba niepowiększona o jednorodnej echostrukturze i podwyższonej echogeniczności. W lewym płacie torbiel śr. 4-7mm. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy bez złogów o niepogrubionych ścianach. Trzustka, śledziona w normie. Nerki bez cech zastoju i złogów. Obawiam się tych torbieli ? czy słusznie ? mój lekarz nie powiedział mi nic na ten temat. Z góry bardzo dziekuje za odpowiedź

Witam. Torbiele proste są łagodnymi zmianami, które zazwyczaj nie powodują żadnych dolegliwości. Są zjawiskiem bardzo częstym i dopóki nie osiągną dużych rozmiarów nie wymagają wdrażania leczenia. Nie ma powodów do niepokoju.

Witam Panią,

Torbiele w usg wątroby zwykle mają charakterystyczny wygląd i nie są niczym groźnym. Na wszelki wypadek proszę jednak wykonać kontrolne usg za około 3 miesiące celem oceny ewentualnej progresji zmiany (sprawdzenia, czy zmiana uległa powiększeniu, czy nie).
Pozdrawiam

MD