Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie impotencji na NFZ

czy leczenie impotencji jest finansowane z N.F.Z. Jestem ubezpieczony.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Zaburzenia wzwodu wymagają konsultacji lekarza urologa i oczywiście taką konsultację można zrealizować w Poradni Urologicznej która ma podpisaną umowę z NFZ bez dodatkowych opłat. Czasami mogą być wynikiem innych chorób współwystępujących które nieleczone mogą je wywołać (np. cukrzyca).
Leki używane w leczeniu zaburzeń wzwodu (inhibitory fosfodiesterazy-5) są w Polsce pełnopłatne (100%).

0

Witam, mam wrażenie, że zależy to od rodzaju zastosowanego leczenia... Przykro mi ale ta informacja bardziej zależy od urzędnika NFZ niż od urologa. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy