Czy leczenie paradontozy jest refundowane przez NFZ?

czy leczenie paradontozy jest refundowane z NFZ,bo jestem emerytka i ma mala emeryture i nie stac mnie ,aby te przypadlosc leczyc prywatnie

W ramach NFZ w gabinetach,które maja podpisaną umowę na świadczenia ogólnostomatologiczne i w zakresie chirurgii stomatologicznej i periodontologii jeżeli jest konieczność pacjentowi przysługuje jeden raz w roku usunięcie złogów nazębnych i kiretaż.Wiele preparatów i nowoczesnych zabiegów,które może zaproponować obecnie lekarz periodontolog lub chirurg stomatologiczny niestety nie podlega refundacji.