Refundacja odbudowy zębów utraconych w wyniku wypadku

Witam serdecznie moje pytanie jest trochę dziwne kilka miesięcy temu miałem wypadek zwyniku tego straciłem kilka zębów sprzodu czy mogę się starać zrobię jakieś żeby na NFZ JAK jak to wygląda gdzie się mogę udać żeby sobie zrobić. nie stać mnie na prywatne zrobienie zębów bardzo proszę o rady i skazówki z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowny Panie,
Tak, NFZ refunduje protezy, ale są to jedynie produkty akrylowe, czyli sztuczne protezy zębowe o najmniejszym stopniu zaawansowania technologicznego. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 6 listopada 2013 roku reguluje świadczenia gwarantowane z zakresu leczenia stomatologicznego. Pan, jako pacjent, powinien udać się do lekarza stomatologa, który ma podpisaną umowę z NFZ na świadczenie usług stomatologicznych. Świadczenie na wykonanie protezy zębowej przysługuje pacjentowi raz na pięć lat. Pozdrawiam.

Jedyną możliwością uzupełnienia brakujących zębów w ramach NFZ jest proteza akrylowa (taka, którą się wyciąga, nie jest przymocowana na stałę). Jest jednak warunek - musi Panu brakować co najmniej 5 zębów, żeby NFZ za taką protezę zapłacił. Każde inne uzupełnienie brakujących zębów jest całkowicie odpłatne.