Leczenie infekcji intymnej w czasie połogu

Infekcja intymna w czasie połogu - Witam, jestem w trzecim tygodniu połogu, pojawiły się u mnie objawy infekcji - swędzenie okolic intymnych. Stosowałam tantum rosa ale nie pomogło. Jak sobie pomóc? Czy mogę stosować jakąś maść np. clotrimazolum? Dodam że karmię piersią.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Proszę podczas karmienia piersią nie stosować żadnych leków (również stosowanych miejscowo, jak: maści, kremy), w tym preparatów dostępnych bez recepty, bez konsultacji z lekarzem ginekologiem.