Leczenie kanałowe zęba a spożywanie pokarmów

Witam. W ubiegły czwartek miałem leczonego zęba kanałowo. Po wyjsciu od dentysty mialem w buzi taki jakby jeden duzy wacik, lekarz kazal mi nie jesc 2 godziny i nie pic. Po paru godzinach ten "wacik" pod wpływa sliny bardzo zmiękł i dziwnie by mi sie z nim jadło i piło. wkońcu sam go wyplulem i wyrzucilem, stad moje pytanie? czy dobrze zrobilem? czy to bylo tylko takie zabezpieczenie na 2h itd? prosze o pomoc ;) dziekuje Pozdrawiam!

Witam
Zapewne był to wałek z ligniny włożony do ust, żeby ślina nie przeszkadzała. Jak najbardziej należy to wypluć, najlepiej jeszcze przed zejściem z fotela stomatologicznego.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

Stomatolog po prostu przez przypadek zapomniał go wyjąć
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk