Leczenie leukeranem pbl

Moja mama od 3 miesięcy leczona jest leukeranem. Choruje na przewlekłą białaczkę limfatyczną. Liczba białych ciałek spadła ze 170 tys. do 20 tys. Bardzo nas to uszczęśliwiło. Hematolog skrócił o 1 dzień leczenie. Ostatnio miała brać leukeran przez 6 dni. Po ostatnich badaniach białe ciałka skoczyły do 28 tys. (czyli wzrosły o ok. 8 tys.). Czy to normalne podczas leczenia? Czy wynik 28 tys. może oznaczać, że choroba została "wyciszona"? Dziekuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Szanowna Pani, najbardziej pozytywne jest to, że uzyskano odpowiedź na leczenie i spadek leukocytozy z tak wysokich wartości. Myślę, że jeszcze za wcześnie jest na ocenę, czy uda się uzyskać remisję. Należy skontrolować ponownie wynik leukocytozy, jeżeli pomimo dalszego leczenia będzie wzrastać, oznacza to, że być może trzeba będzie zmienić lek na inny.