Leczenie nadciśnienia a skoki ciśnienia po zastosowaniu pigułek antykoncepcyjnych

Mam 34 i leczę się na nadciśnienie.Biorę od dłuższego czasu Lokren 20 i Tertensif Kombi 5mg 1,25. Ostatnio zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne (ze względu na endometriozę na którą leczę się od 5 lat) i moje ciśnienie wzrosło a ponieważ przebywam za granicą do końca miesiąca, nie mogę zgłosić się do lekarza. Czy mogę zwiększyć dawkę któregoś z tych leków (Lokren lub Tertensif) aby obniżyć ciśnienie? A jeśli nie, czy mogę dołączyć do powyższych leków Furosemidum Polpharma 40 mg?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wzwyżki ciśnienia mogą być bardziej skutkiem antykoncepcji. Proszę się zastanowić nad ewentualną zmianą preparatu bądź odstawieniem. Natomiast samodzielna manipulacja lekami przeciwnadciśnieniowymi bez konsultacji z lekarzem i zbadaniu Pani stanu zdrowia może być niebezpieczna. Pozdrawiam