Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przyczyną wzrostu ciśnienia może być chory kręgosłup?

Od lat leczę nadciśnienie cazaprol 5mg, lokren,hygroton 1/2. Cisnienie utrzymywało sie dotycvhczas na poziomie 120/80. Obecnie w dniu dzisiejszym wzrosło gwałtownie do 170/100 i nie ma zamiaru spaść po 12,5mg captoprilu. Lekarz przepisal mi piramil 2,5mg na noc. Czy moge brac dziennie dwa leki z tej samej grupy. Czy przyczyną wzrostu ciśnienia może byc chory kręgosłup szyjny/zwyrodnienia, dyskopatia i przepukliny/ Proszę o poradę. Pozdrawiam.
KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie tętnicze - przyczyny

Nie tylko nieodpowiednia dieta skutkuje wystąpieniem nadciśnienia tętniczego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, omawia czynniki wystąpienia nadciśnienia leżące po stronie genetyki.

Jest wiele przyczyn wzrostu ciśnienia. Np. niewchłonięcie się leków, interakcja, przyjmowanie leków przeciwbólowych. Captopril stosuje się też w większej dawce jesli ciśnienie jest wysokie. Każdy z wymienionych leków ratunkowo można zastosować dodatkowo.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy