Wzrost ciśnienia przy atakach stresu

witam. Mam problem z cisnieniem, gdy dy sie zdenerwuje rosnie mi cisnienie do 100/160 i mam czerwone plamy na twarzy i szyi? biore lekarstwa beto 25 rano i wieczorem i polpril 5mg rano. a wrazie wzrostu cisnienie captopril 12,5mg. Moje pytanie jest nastepujace. Jaka diete prowadzic i tryb życia aby byc bialym na twarzy zawsze. Obecnie pale kilka papierosow dzienie pije co tydzien sporo alkocholu , nie uprawiam zadnego sportu. Jedyny ruch to praca fizyczna czasem dosc meczaca. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Na pewno należy rzucić palenie, ograniczyć alkohol i zdrowo się odżywiać oraz