Leczenie nadczynności tarczycy i przyjmowanie Thyrozol

Witam. Od prawie 5lat leczę się na nadczynność tarczycy. Mam 28lat. Przyjmuję Thyrozol 2,5 dziennie. Dziś robiłam badania krwi. Bardzo proszę o interpretację wyników: Kortyzol:24,93(badania robiłam o 9.30rano), TSH:1,67(0,27-4,2),FT4:16,86(12-22),FT3:4,86(3,10-6,80). Dodam jeszcze, że należę do osób nerwowych, mam dużo stresujacych sytuacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

Kortyzol, czyli marker stresu znacznie podwyższony i mimo, że najlepiej jest go badać ze śliny wyszło dokładnie to co Pani opisała. To co pomaga przy wysokim stresie to:
omega 3 zawierający epa i dha - 1 g. L - Theanine 200-600mg z firmy Now Foods, a także witaminy z grupy B, jak B 12 metylokobalamina (uważać na cyjanokobalaminę), Kwas foliowy, ale muszę to być foliany. Tsh ładne, natomiast konwersja T4 i T3 bardzo słaba, powinna być pod górną granicą. Selen oraz cynk powinien być stosowany. Coś co jeszcze pomaga w tym kierunku to Guggul :)

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/