Leczenie nerwicy, bóle głowy, żeber i pleców oraz nadczynność tarczycy

witam ja lecze sie u psychiatry na nerwice od 3 miesiecy biore spamilan 3x10 mg i do tego afobam 2x 025 mg ale nie czuje zadnej poprawy caly czas mam bole w klatce piersiowej bol glowy bol zeber plecow poprostu boli mnie wszystko i do tego choruje na nadczynnosc tarczycy i mam guzki jeden ma 23mm kilka po 16mm w lipcu mialam podana dawke jodu 131 a we wrzesniu zaczely sie bole glowy wybuchy goraca i zimna,tsh 0,082. dzisiaj odebrałam wynik tsh o miałam 15,77 co to oznacza ten wynik

Witam. Zrobiła już Pani coś dla ciała- badania, dla psychiki w pewnym sensie też- psychiatra, ale czas zrobić coś dla ducha i "uzupełnić " coś dla psychiki i udać się na psychoterapię w zwiazku z nerwicą, bądź przynajmniej do psychologa.
Magdalena Brabec

Wyniki na pewno warto skonsultować z lekarzem kierującym na badania. Jednak jeśli ma Pani zdiagnozowaną nerwicę, to oprócz farmakoterapii potrzebna będzie psychoterapia. Leki pomagają opanować objawy, ale nie likwidują ich przyczyn, zatem objawy powracają pod inną postacią albo nasilają się i potrzeba coraz silniejszych dawek leków, z których niektóre są uzależniające. Warto zatem- korzystając z działania leków- nauczyć się bardziej adaptacyjnych form radzenia sobie ze stresem, trudnościami, regulowania emocji itp podczas psychoterapii, która jest najlepszą metoda radzenia sobie z zaburzeniami nerwicowymi.

Zdecydowanie polecam udanie się na psychoterapię pomoże ona przejść przez ten zdaje się ciężki dla Pani okres. Natomiast brak poprawy po lekach może Pani skonsultować z psychiatrą który zapisał Pani owe leki.