Leczenie nerwicy lękowej i stosowanie Seronil

Witam. Lecze się na nerwice lekowa. Od dwóch tygodni przyjmuje lek Seronil w dawce 5mg. Wydaje mi się ze jest mała poprawa. Czy to możliwe żeby tak mała dawka leku na mnie podzialala czy jest to raczej efekt placebo ? Czy istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia efektów odstawiennych gdybym teraz przestała brać lek(przy takiej dawce i czasie brania)? Czy możliwe jest wyjście za nerwicy lekowej bez pomocy leków A tylko przy pomocy terapi ?

Dzień dobry. Lek ten charakteryzuje się tym, że należy go przyjmować przez określony czas, aby uzyskać pożądany efekt więc, zamiast odstawiania go sugerowałbym konsultację z lekarzem psychiatrą.
Wyjście z nerwicy lękowej bez pomocy leków jest możliwe (np. z pomocą psychoterapii), ale to zależy od wielu czynników i nie zawsze jest to zalecane, stąd również moja prośba o wcześniejszą konsultację (nie online).