Leczenie neurologiczne a zapalenie płuc

Witam. Niestety dziś nie mam możliwości pójścia do lekarza,dlatego zwracam się z pytaniem tutaj. Od 2 tygodni przyjmuję przeciwbólowo ze względów neurologicznych Doreta,Dexak i Betaserc,do tego jeszcze antybiotyk Nolicin. Czy możliwe żebym podczas brania antybiotyku dostała zapalenia płuc? Mam straszny kaszel,bolą mnie płuca i podczas oddychania słyszę świstanie. Do lekarza mogę iść dopiero w poniedziałek. Jak mogę sobie pomóc? Proszę o szybką odpowiedź,bo strasznie się męczę.

Piotr Pilarski

Ten antybiotyk słabo działa na bakterie wywołujące zapalenie dolnych dróg oddechowych dlatego zapalenie płuc jest możliwe. Bez zbadania nie jestem w stanie pomóc. Powinna udać się Pani do lekarza.

Pozdrawiam.