Leczenie niedoczynności tarczycy i choroby Hashimoto

Mam 26lat lecze się na niedoczynność tarczycy i zapalenie Hashimoto brałam eltroxin 100 od pół roku letrox 100 zgłaszam mojej lekrce od roku ze tyje i wypadają mi znacznie wlosy. Dostaje skierowanie na badanie tsh cukier i glukoza i wizytą co pół roku czy nie powinnam mieć wizyt częściej skoro zgłaszam problem? Pani dr twierdzi że jak następne badania wyjdą złe to zobaczymy i tak w kółko a tsh wychodzi przyzwoicie jak to mowi

Dzień dobry,

Dobrze byłoby oznaczyć jeszcze poziom wolnych hormonów, stężenie przeciwciał oraz stężenie ferrytyny - niskie wiąże się z większym ryzykiem wypadania włosów. Średnie wartości TSH w Pani grupie wiekowej wynoszą około 1,5 i do takich wartości należałoby dążyć. Warto rozważyć również odpowiednie leczenie dietetyczne, tak , aby zgłaszane przez Panią dolegliwości zmniejszyły się lub, aby pozbyła się ich Pani całkowicie. Proszę popytać znajomych o dobrego endokrynologa w swoim mieście i ew. zainwestować w wizytę prywatną, tak, aby ustalił Pani dalsze postępowanie. Najlepiej na wizytę zgłosić się już z wynikami, tym sposobem uniknie Pani konieczności pojawiania się na wizycie dwa razy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz