Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedoczynność tarczycy a osłabienie i zawroty głowy

Dobry wieczór Od dłuższego czasu się źle czuje, jestem osłabiona, ospała, często mam zawroty głowy. Choruje na niedoczynność tarczycy, więc myślałam, że coś znowu jest nie tak, ale dzis odebrałam wyniki i tsh mam w normie zarówno jak i ft4, lecz za to ob mam 44 i lymfocyty lekko podwyzszone. Czym to moze byc spowodowane? Pozdrawiam. ps, nie jestem przeziebiona i ostatnio tez nie bylam
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Dzień dobry,

W Pan i wieku w populacji osób zdrowych średnie stężenie TSH wynosi ok. 1,5 i do takiego powinna Pani dążyć- oczywiście modyfikując dawki pod kontrolą endokrynologa. Proszę oznaczyć sobie poziom żelaza we krwi i ferrytyny oraz stężenie przciwciał anrtyTPO. Z uwagi na zgłaszane przez Panią objawy najlepiej udać się na wizytę do lekarza, który zbierze wywiad chorobowy i dokładnie Panią zbada.

Serdecznie pozdrawiam.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy