Wynik w normie a zwiększenie dawki leku Euthyrox

mam 63 lata mam niedoczynność tarczycy pierwszy wynik wynosił 7,45 dostałam lek o nazwie euthyrox dawka 25 potem dawka 37,5 w tej chwili wynik mam w normie 3,86 po wizycie u lekarza /nadmieniam zmienił się lekarz/ mam zalecenie brać lek o nazwie letrox 50. niepokoi mnie fakt, że wynik jest w normie a dawka został powiększona. Na wizytę mam się zgłosić za rok. Zastanawiam się czy lekarz się nie pomylił dając mi ten lek, o zwiększonej dawce.

Dzień dobry,

Być może zgłaszała Pani objawy związane z niedoczynnością tarczycy i Pani lekarz dąży do niższych wartości TSH. Jeśli przy tych wartościach TSH dobrze się Pani czuje, to nie ma potrzeby zwiększania dawki leku, choć zapewne Pani lekarz miał jakiś powód, aby zwiększyć dawkę. Warto za ok. 4 tygodnie skontrolować stężenie TSH i ew. w razie potrzeby zmodyfikować dawkowanie.

Pozdrawiam serdecznie/

Marek Derkacz