Leczenie stłuszczonej wątroby przez mężczyznę

Witam. Od trzech miesięcy leczę stłuszczenie wątroby (Alat i Aspat spadają). Robiłem dwa razy badanie usg w których poza wspomnianym stłuszczeniem wszystko jest w normie. Pytanie dotyczy trzustki. W pierwszym badaniu jest napisane że pole trzustkowe jest w normie. W drugim, że trzustka w widocznym zakresie głowy i trzonu jest prawidłowej wielkości o jednorodnej strukturze. Od dłuższego czasu mam jaśniejsze stolce, bardziej żółte. Czy powinienem rozszerzyć diagnostykę w kierunku trzustki ?

Ale nie ma Pan powodu do niepokoju, gdyż nie ma Pan żadnych objawów związanych ze schorzeniami trzustki, wynik USG trzustki jest w normie. Jaśniejsze stolce mogą być związane z dietą jaką Pan prowadzi. W razie niepokoju proszę ewentualnie jeszcze z tym problemem udać się do lekarza rodzinnego.