Leczenie torbieli przy pomocy tabletek antykoncepcyjnych

Witam mam torbiel 6 cm i lekarz zlecił mi branie leku antykoncepcyjnego, biorę go już 3 miesiące i niewiem czy udać się do ginekologa na badanie by sprawdzić czy zmniejszył się, Czy to aby nie za szybko? bardzo pragniemy z mężem dziecka, więc myślę nawet o operacyjnym usunięciu torbiela

Efekt działania takiego leczenia to około 4-6 miesięcy, więc praktycznie za miesiąc dwa można wybrać się na kontrolne badanie do ginekologa celem oceny stanu torbieli po leczeniu.