Leczenie trądziku i ochrona skóry przed nadmiernym słońcem

Witam, mam pytanie, a mianowicie uprawiam jeździectwo więc w okresie letnim nieuniknione są treningi na zewnątrz jak i zawody, które wiążą się ze sporą ilością czasu na słońcu. Dodatkowo chciałabym rozpocząć leczenie trądziku izotekiem i nie wiem czy próbować czy lepiej przeczekać lato i rozpocząć dopiero na jesień. Jeśli mogę rozpocząć w lato, to czy jest jakiś specjalny sposób na pielęgnację i ochronę skóry przezd nadmiernym słońcem i czy ta ochrona miałaby dotyczyć tylko twarzy czy też całego ciała?

Dzień dobry, kwestię rozpoczęcia kuracji izotekiem najlepiej skonsultować z prowadzącym lekarzem dermatologiem. Powinna być Pani świadoma, że podczas kuracji izotretynoiną grubość wierzchniej warstwy naskórka jest mniejsza, przez co wzrasta penetracja promieni słonecznych. Rośnie wrażliwość skóry na światło słoneczne, czyli szybciej dochodzi do jej oparzenia. Podczas całej kuracji zaleca się unikać ekspozycji słonecznych oraz stosowaniu kremów z filtrem zarówno w obrębie twarzy, jak i innych okolicach ciała. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.