Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku posterydowego

Jak skutecznie (najlepiej niefarmakologicznie, jeśli to możliwe)walczyć z narastającym trądzikiem posterydowym na twarzy i zaczerwienioną skórą twarzy (czy to zaczerwienienie też jest posterydowe?)? Steryd odstawiony od ponad tygodnia.Czy maść Elidel to dobry sposób czy wręcz przeciwnie i lepiej unikać jej żeby nie zwiększać prawdopodobieństwa infekcji bakteryjnej, wirusowej? Ile czasu trzeba, żeby zniknął ten trądzik? Jak pielęgnować twarz? Lekarz zbagatelizował problem.Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Bez ważnych powodów nie należy stosować sterydów na twarz. Skutki posterydowe będą trwały proporcjonalnie do czasu stosowania sterydu. Trądzik posterydowy można potraktować zewnętrznymi środkami przeciwtrądzikowymi.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.


Na rumień można po konsultacji zastosować zabiegi z laserem IPL.

Do pielęgnacji skóry polecam uzywanie płynów micelarnych, krem nawilżajacy np obagi hydrate lub bioderma sensibio + nanosrebro w sprayu

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy