Leczenie tyłozgryzu a na kształt twarzy

witam, chciałam się zapytać w jak duzym stopniu leczenie tyłozgryzu może wpłynąć na kształ twarzy ??? i czy zdazaja się przypadki, w których leczenie ortodontyczne spowodowało NIEKORZYSTNE zmiany w rysach twarzy??

Dzień dobry,
Jest to uzależnione od zaawansowania wady kostnej, istniejących ewentualnych skurczów mięśniowych w obrębie głowy i szyi, zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, głębokości zgryzu i tym podobnych aspektów. Przeprowadzone poprawnie leczenie ortopedyczno-ortodontyczne zdecydowanie poprawia (często odmładza - likwiduje fałdy skórne, niektóre zmarszczki) wygląd twarzy. Prawidłowe ustawienie cofniętej żuchwy, która nie jest fizycznie za długa - zgodne z neurologią i zdrowiem stawu skroniowo - żuchwowego (tak zwany zgryz neuromuskularny) - wygląda zwykle o wiele lepiej. Pozdrawiam