Leczenie uciążliwej hemofobii

Witam, Mam bardzo poważny problem z hemofobią. Od gimnazjum czyli już od 9-10 lat strasznie boję się krwi, czy to widzieć czy słuchać o niej. Na lekcjach biologii zawsze mdlałam, gdy mówiono o krwi, w przychodni, gdy miałam robiony zastrzyk bądź pobieraną krew mdlałam, gdy ktoś np w autobusie rozmawiałam o krwi to mdlałam. Myślałam, że z wiekiem mi przejdzie... Co mam zrobić, żeby się jakoś z tego wyleczyć? Ciężko z tym żyć, bo te omdlenia gdziekolwiek nie są zbyt komfortowe.

Aleksander Ropielewski

Bardzo dobre efekty przynosi w zaburzeniach lękowych terapia behawioralna wspomożona w początkowej fazie leczeniem farmzkologicznym. Sugeruję kontzkt z psychiatrą, który poprowadzi leczenie.