Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Omdenia podczas pobierania krwi

Witam. Jestem mężczyzną lat 25. Bardzo często zdarza mi się że podczas pobierania krwi czy zastrzyków mdleje. Nie odczuwam lęku przed w/w czynnościami. Podczas ostatniego omdlenia zatrzymałem się na chwile. Tak to opisała pielęgniarka. Z badań krwi i moczu nic nie wynika. Czym może być to spowodowane. I gdzie powinienem się zgłosić z moją przypadłością.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Witam,

być może dolegliwość na jaką Pan się uskarża to fobia krwi. Jest to lęk przed widokiem krwi i zastrzykami. U Pana może się ona objawiać właśnie w ten sposób. Aby potwierdzić diagnozę zalecałabym udać się do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Psycholog, psychoterapeuta, trener.
0

Witaj!
Ta reakcja jaką pan opisał jest związana z hemofobią - lęk przed widokiem krwi.Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u psychoterapeuty/ PSYCHOLOGA bądź innego specjalisty. Terapia psychologiczna polega na odczulaniu, odwrażliwianiu na bodziec stresujący. Pozdrawiam

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy