Niezmienione rękawiczki podczas pobierania krwi

Byłam na pobieraniu krwi,Pani pielęgniarka przyszła po mnie już w ubranych rękawiczkach. Przygotowała sobie probówki i igłę, i nagle zdjęła te rękawiczki i założyła nowe.I teraz nie wiem czemu nagle zdjęła rękawiczki, czyżby zauważyła ze są brudne bo nie zdjęła ich po poprzednim pacjencie?Fakt ze zmieniła je przed pobraniem ale zdążyła wszystko do badania przygotować w tych starych rękawiczkach i mogła coś zabrudzić i zabrudzić w ten sposób nowe rękawiczki.Boje się ze mogłam się zarazić np HIV

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pielęgniarka postąpiła dobrze zmieniając rękawiczki. Nie ma powodów do niepokoju.