Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie zaawansowanej jaskry

Witam,tydzień temu byłam w szpitalu na oddziale okulistycznym pani doktor stwierdziła zaawansowaną jaskrę i kazała przyjechać mi za miesiąc na zabieg chirurgiczny usunięcia choroby z oka, oraz kazała kontrolować mi co tygodniowe pomiary ciśnienia w oku również badania pola widzienia w chorym oku ale miejscowa pani okulistka stwierdziła że nie są potrzebne, nalegałam ale ona mnie zpławiła i tak mi nie zrobiła tych badań czy mam się udać do innego okulisty czy raczej mam dalej nalegać do p.dr.?
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Wzrost ciśnienia śródgałkowego a jaskra

Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co sprawia, że ciśnienie rośnie? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, jeżeli lekarz prowadzący leczenie zalecił wykonanie badania pola widzenia, to warto to badanie wykonać., zwłaszcza wobec planowanego zabiegu i zaawansowania choroby. Nie jestem w stanie określić, czy prostsza w tej sytuacji będzie wizyta u innego okulisty, czy pozostanie przy dotychczasowym lekarzu.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam.
W prawidłowo prowadzoną jaskrą badanie pola widzenia jest złotym standardem i powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku.
Pozdrawiam

Specjalista chorób oczu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy