Leczenie zaawansowanej jaskry

Witam,tydzień temu byłam w szpitalu na oddziale okulistycznym pani doktor stwierdziła zaawansowaną jaskrę i kazała przyjechać mi za miesiąc na zabieg chirurgiczny usunięcia choroby z oka, oraz kazała kontrolować mi co tygodniowe pomiary ciśnienia w oku również badania pola widzienia w chorym oku ale miejscowa pani okulistka stwierdziła że nie są potrzebne, nalegałam ale ona mnie zpławiła i tak mi nie zrobiła tych badań czy mam się udać do innego okulisty czy raczej mam dalej nalegać do p.dr.?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli lekarz prowadzący leczenie zalecił wykonanie badania pola widzenia, to warto to badanie wykonać., zwłaszcza wobec planowanego zabiegu i zaawansowania choroby. Nie jestem w stanie określić, czy prostsza w tej sytuacji będzie wizyta u innego okulisty, czy pozostanie przy dotychczasowym lekarzu.

Witam.
W prawidłowo prowadzoną jaskrą badanie pola widzenia jest złotym standardem i powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku.
Pozdrawiam