Leczenie zatkanej trąbki słuchowej u 26-latka

Jestem mężczyzną, mam 26 lat. Według laryngologa mam problem z zatkaną trąbką słuchową. Czuje jakby ciśnięcie na błonę bębenkową. Jak otworzę szerzej usta to słyszę pstryknięcie i jest trochę lepiej, a za parę minut i tak powraca. Laryngolog przepisał mi wodę morską, Pronasal i tabletki Cirrus. Nie pomogło. Później jak się skończył Cirrus to dołożył Nasivin. Też nie pomogło. Postanowił że przepiszę coś mocniejszego. Przepisał Metypred i 2 leki osłaniające żołądek. Czy to dobre rozwiązanie?

A co z alergia ? jakieś objawy , psikanie, swędzenie w nosie lub uszach ? Astma ?

Leczenie i tok postępowania jak najbardziej prawidłowy. Tylko jak długo był stosowany Pronasal ? ok 2 - m-ce ?

Polecam jeszcze Otovent co ćwiczeń w przedmuchiwaniu trabki słuchowej.