Jak leczyć zatkanie trąbki słuchowej?

Witam, mam problem od 4 miesięcy z zatkaną trąbką w prawym uchu. Leciałam wtedy samolotem i po tej podróży zaczęłam gorzej słyszeć i mieć uczucie zatkanego ucha. Potem pojawiło się trzeszczenie i szumy w uchu zwłaszcza przy jedzeniu i przełykaniu śliny. Próbowałam to odetkać w sposób iż ziewałam szeroko kilka razy dziennie, lub nabierałam ustami powietrze i wypuszczałam uszami ale prawe ucho nadal nie pracowało . Poszłam do laryngologa i pani powiedziała że leciałam z katarem w samolocie i stąd ten problem. Latam sporo samolotami w ciągu roku i nigdy takiego problemu nie miałam aż do teraz. Katar mam w sumie cały rok , szczególnie rano po przebudzeniu. Ale nauczyłam się z nim żyć-) i nie przeszkadzało mi to w życiu na tyle aby coś z nim zrobić. Dostałam tydzień temu od laryngologa krople Eztom ( 2 x dziennie ) i tabletki Clatra ( 1 z dziennie) . Po tygodniu stosowania czuje się od 2 dni po tych lekach okropnie. zawroty głowy , bóle głowy nad oczami, mrowiejąca i drętwiejąca prawa strona głowy. Hmm nie wiem co mam robić.. odstawiłam dzisiaj wszystko i krople i tabletki. Bo nie wiem po czym się tak fatalnie czuję, czy po kroplach czy po tabletkach. proszę o pomoc co mam robić aby odetkac wreszcie po tylu miesiącach trabkę w uchu, bo te szumy i dziwne dźwięki są bardzo niekomfortowe w normalnym funkcjonowaniu.

Trzeba oczywiście spróbować jeszcze leczenia zachowawczego jest kilka różnych leków które można wykorzystać natomiast proszę pamiętać że trąbka słuchowa która jest przewlekle zatkana może się nie udrożnić bez leczenia zabiegowego więc działać trzeba szybko bo minęło już zdecydowanie za dużo czasu