Leczymy się ponad rok i nikt nie potrafi pomóc - co robić?

Bolało nas, więc zrobiliśmy wymazy z pochwy i z żołędzi mojej żonie, rok temu na wymazie wyszło: STREPTOCOCCUS B HAEMOL Z GR B a mi w tym samym czasie: obfity wzrost tow. flory: pałeczki gram - laktozododatnie oraz laktozoujemne, 2 rodzaje ziarniaków gram (+). Ddostaliśmy leki, antybiotyki, F*** itp. po miesiącu wszystko od początku, po drodze lekarze dawali nam coraz więcej i coraz różniejszych leków. Ja w tym roku brałem już na to: A***, P***, A***, D***, A***, P***, F***, T***, D***, C**** i na pewno o kilku zapomniałem, bo tyle tego było. Teraz żona dostała G*** i chyba jej przechodzi. Zrobiłem tydzień temu ponownie wymaz i wyszło: uzyskano obfity wzrost mieszanej flory: -pałeczki gram - laktozo + i - -enterococcus spp -gronkowce koagulazoujemne i że mam zrobić jeszcze raz wymaz, ale ja już robię go trzeci raz i ciągle to samo i żadnego antybiogramu :( Już mamy dość :( Co mam teraz zrobić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Z zamieszczonego opisu wynika, że leczenie empiryczne w Państwa wypadku nie przyniosło żadnego wymiernego skutku. A zatem jedynym sposobem, by pozbyć się dolegliwości, a w zasadzie jej przyczyny jest terapia celowana. Ze zmian lekarz powinien pobrać wymazy na obecność nie tylko bakterii, ale też grzybów.

Następnie konieczne jest wykonanie antybiogramu - proszę się nie wahać i zwrócić na to uwagę lekarzowi. Tylko poprzez odpowiedni dobór leków, a nie poprzez zasadę prób i błędów można Państwu pomóc.