Lejkowata klatka piersiowa i ucisk na żebra

Witam. Na wstępie zaznaczam, że mam lejkowatą klatkę piersiową. Od roku odczuwam ucisk na żeber po prawej stronie - USG jamy brzusznej wyszło dobrze. Tuż przy mostku odczuwam zgrubienie kości. Nie jest to żadna osobna tkanka, a spuchnięta kość. Dodatkowo żebra po prawej stronie są nieznacznie zapadnięte. To powoduje ucisk i dyskomfort. Czy to wina lejkowatej klatki, czy coś poważnego? Czy taki schorzenia powinno się operować?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza ortopedy, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie diagńostyczne i terapeutyczne.