Niepokój, drżenie rąk i lęk o zdrowie

Witam, mam 28 lat, 10 lat temu miałam ataki paniki-szybkie bicie serca, dodatkowe skurcze, duszności, drętwienie kończyn.Potem z dnia na dzień to wszystko minęło a teraz znowu się zaczyna. Od kilku tygodni(po złej diagnozie syna stwierdzono że ma padaczkę a okazało się że jest całkiem zdrowy)czuję ciągły lęk i niepokój,drżą mi ręce,czuję się jakoś nierealnie,mam wrażenie odchodzenia od zmysłów i ciąglę myślę że jestem na coś chora.Boję się że to doprowadzi do choroby psychicznej. Czy to możliwe

Witam,

w ostatnim czasie przeszła Pani bardzo trudną sytuację. Naturalną reakcją jest stres i napięcie. Pani reakcja jednak wydaje się troszkę za silna. Zachęcam Panią do kontaktu z lekarzem psychiatrą (co nie oznacza, że jest Pani chora psychicznie, raczej pojawiło się jakieś zaburzenie), który po przeprowadzeniu wywiadu, ustali odpowiednią diagnozę. Zachęcam także do wizyty u psychoterapeuty, w celu wypracowania sposobów radzenia sobie w sytuacji stresu i odreagowania go.

Pozdrawiam
Ewa Czernik