Lęk przed rozmowami ze znajomymi

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy emocjonalne: boję się rozmawiać ze znajomymi, ciągle jestem zdołowany, czuję złość i niechęć do wszystkiego, mam poczucie że nic mi w życiu nie wyjdzie i czasami nie chce mi się żyć, kiedyś miałem kilka nieudanych prób samobójczych... Myślę że jest to spowodowane że żyję w patologicznej rodzinie i ciągłą samotnością, możliwe że też tym że w wieku 18 lat byłem zmuszony do czynności seksualnych z mężczyzną, a teraz mam 25 lat.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pan zmienić swój obecny sposób przeżywania/funkcjonowania to proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.