Leki na gorączkę i kaszel u 4-miesięcznego dziecka

witam mam synka 4 miesięcznego dostał gorączki ok 39 podałem mu czopka paracetamol(co jest lepsze czopek czy syrop)?teraz temperatura spała ale, zaczęło go kaszleć mam takie syropy jak baktrim oraz clemastinium czy mogę podać?Dodam że ja choruje od 4 dni mam antybiotyk ospamox

Żaden z wymienionych syropów nie jest syropem na kaszel. Proszę ich nie podawać bez konsultacji z lekarzem! Paracetamol w czopku oraz syropie to leki równoważne, w odpowiednich dawkach. Czopki preferuję się w przypadku np. współistniejących wymiotów, a syrop w przypadku współistniejącej biegunki. Jeżeli żaden z tych objawów nie występuję, można stosować taki, jaki preferuje rodzic czy dziecko. W przypadku gorączki i kaszlu u tak małego dziecka konieczna jest wizyta u lekarza!

Pozdrawiam
http://www.poradnikdlarodzica.blogspot.com