Leki na nadciśnienie i cukrzycę a planowanie ciąży

dobry wieczór mam pytanie czy jak biorę leki na nadciśnienie i cukrzycę, mogę bez obaw starac sie o dziecko?czy leki nie będa miały wpływ na rozwój dziecka?bardzo się boję a leki muszę brac niewiem co lepsze wybrać moje zdrowie czy szęście,dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, wszystko zależy od tego jakiego rodzaju leki Pani przyjmuję. Proponuję udać się do swojego lekarza, który jeżeli będzie taka konieczności zmieni Pani kurację na inne leki, które nie będą wpływały na płód. Pozdrawiam