Sterydy anaboliczne a planowanie ciąży

Chcemy z mężem mieć dziecko ale mój mąż zaźywa sterydy anaboliczne,czy ich zażywanie ma wpływ na poczęcie dziecka i rozwój płodu, on boi się ze dziecko może się urodzić chore z jakąś wada jaka jest prawda proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu mąż zażywa sterydy. Przyczyna także może mieć bowiem wpływ na poczęcie i rozwój płodu. Mówiąc ogólnie sterydy mają negatywny wpływ na płodność u mężczyzn.